Zimná pneumatika

Zimné pneumatiky: 3 dôvody pre prezutie.

Téma prezúvania pneumatík na zimné je nekonečná. Každý domáci kutil a mediálny expert alebo aktivista má vlastnú odbornú radu na zimné pneumatiky a prečo ich dať vtedy a vtedy. Poďme sa však realisicky pozrieť kedy vlastne prezuť.

Radi by sme veci uviedli na správnu mieru, veď nielen téma zimných zimných pneumatík, ale jazdenie na aute celkovo vyžaduje aspoň trochu logiky. Otrepaná fráza „keď priemer teploty klesne pod 7 stupňov“ je len pre kockaté hlavy 😉

Ako a kedy teda prejsť na zimné pneumatiky?

1. Zima sa blíži a ukazuje to

Aj menej pozorní jedinci si všimnú chladné rána, orosené sklá na autách (a to nemuselo pršať) a ďalšie neklamné znaky absencie počasia vhodného pre kúpanie vo voľnej prírode. Vtedy zima klope na dvere a nastáva čas zamyslieť sa nad tým, že ono orosenie ako na skle môže zajtra na ceste v kombinácii s prízmemným mrázikom počas jazdy zaručiť nevídanú adrenalínovú zábavu.

2. Cestujem, tak plánujem

Nielenže sú kadekde povinné zimné pneumatiky, ale majúc na mysli aj svoje zdravie, peňaženku a pohodu porozmýšľam nad tým, či náhodou necestujem na dlhšiu cestu. Isteže, tento týždeň sa počasie vydarilo a je príjemných 12 stupňov a tu v Bratislave dokonca 15. Nič netrvá večne a cez víkend sa počasie môže prehupnúť a cesty zaveje sneh. Naši, ako za komančov „vždy pripravení“, cestári budú zase prekvapení a nebude možné počítať s luxusom posypanej a odhrnutej cesty.

3. Už napadlo

Veční oneskorenci sú možno aj vo výhode. Veď ak majú zjazdené zimné pneumatiky, poteší ich určite výpredaj ktorý zanedlho nastane. Treba len ešte čosi vytrvať a dva týždne počkať. Pneuservisy budú prázdne, žiadne tlačenice. Pneumatiky lacnejšie, ak zostanú sklady plné. Jednoducho, ak sedenie za volantom nie je nutnosťou, dajú sa ušetriť nervy, čas aj peniaze.

 

Napadá váš ešte dôvod? Podeľte sa s ostatnými v diskusii!


Publikovaný

v

,

od

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár