Škoda Fabia III

Praktická Škoda Fabia III

Dlho očakávaný model Škody Fabie teraz prichádza v novej generácii. Pod vzhľad vozidla sa podpísal slovenský dizajnér Jozef Kabaň a tak môžeme očakávať naozaj vyvážené auto.

Škoda Fabia je spolu s Octaviou nosným modelom automobilky. Autori si naozaj dali záležať aby uspokojili každé možné želanie a Fabiu pozdvihli na novú úroveň. Povedzme si na rovinu, že predchádzajúci model nevyzeral práve najlepšie, napriek nesporným kvalitám auta.

Individualizácia

Škoda Fabia tretej generácie sa dodáva v 15 farebných prevedeniach karosérie, ale možné individuálne voliť farbu A-stĺpčekov, strechy, zrkadiel a 16 palcových diskov. Pre tie je možné vybrať bielu, červenú, stiebornú a čiernu farbu. Spolu 125 možných kombinácií.

Priestrannosť a praktickosť

Oproti predchádzajúcej generácii sa zlepšil využiteľný priestor po dĺžke aj šírke a pasažieri na predných sedadlách majú viac priestoru  pre hlavu. Batožinový priestor dosahuje veľmi priaznivý objem 330 litrov a jedným z najväčších v tejto kategórii vozidiel. Po sklopení zadných sedadiel je veľkosť 1150 litrov.

Interiér má množstvo odkladacích priestorov, napríklad vrecká na boku predných sedadiel, kam sa môže uložiť telefón alebo multimediálny prehrávač.

Úsporné motory

Nové benzínové a naftové motory spájajú v sebe vysoké výkony a hospodárnu prevádzku spolu s nízkymi emisiami. Poročilé technológie umožnili výkony od 44 do 81kW pri spotrebe 3,4 až 4,8 litra na 100 kilometrov.

Konektivita a bezpečnosť

Preopojenie MirrorLink sa môže použiť na ovládanie aplikácií z mobilného telefónu na obrazovke rádia Bolero, čo otvára nové možnosti pre online služby a navigáciu. SmartGate dokáže využívať údaje z automobilu a cez aplikácie s nimi ďalej pracovať.

Nová Fabia je v oblasti bezpečnosti ohľaduplná k chodcom aj k pasažierom. Na jej palube nájdete systémy typické pre vyššiu triedu áut. Všetky Fabie sú vybavené elektronickým diferenciálom pomáhajúcim v kritických situáciách. Brzdeniu pomáha automatický brzdný asistent sledujúci dianie pred vozidlom. Šanca nárazu do vozidla pre týmto je nižšia, čo je veľmi praktické v mestskej premávke.

Škoda Fabia III Škoda Fabia III Škoda Fabia III Interiér - Škoda Fabia III

 


Publikovaný

v

od

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár